MAMY JUŻ 20 LAT!

13.10.2016r.  w Centrum Kulturalno-Artystycznym odbył się jubileusz 20-lecia działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Przewozie.

Na uroczystościach pojawili się m.in. przedstawiciele władz samorządowych z Burmistrzem Gminy Kozienice Tomaszem Śmietanką na czele, kierownicy różnego rodzaju instytucji, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych warsztatów.

Obecnie warsztat zasięgiem swojego działania obejmuje powiat kozienicki, a w terapii uczestniczy 40 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Terapia prowadzona jest w oparciu o indywidualny program rehabilitacji dla każdego uczestnika i odbywa się w grupach pięcioosobowych w takich formach, jak: samoobsługa i nauka czynności życia codziennego, ceramika, plastyka, krawiectwo, informatyka, nauka umiejętności społecznych i praktyczno-zawodowych, rękodzieło artystyczne czy rehabilitacja ruchowa i wsparcie psychologiczne.

Dzień jubileuszu był doskonałą okazją do wielu wspomnień i refleksji, ale także do podziękowań tym osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się do powstania i rozwoju warsztatu.

Burmistrz zwrócił się do uczestników warsztatu: „Od was można się wiele dobra nauczyć, bardzo wiele zrozumieć i wreszcie – naładować akumulatory … Wy jesteście bardziej wrażliwi na to, co dobre…”

Oprócz gospodarzy z Przewozu, przed widownią wystąpili przedstawiciele WTZ w Lipsku, Radomiu, Siennie, a także podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach. Uczestnicy warsztatów przygotowali prezentacje wokalne, taneczne, a także kabaretowe.

Została zorganizowana wystawa „WTZ Artystycznie” oraz kiermasz promujący twórczość osób niepełnosprawnych.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA PRZYBYCIE!!!

ZAPRASZANY DO NASZEJ GALERII WYDARZEŃ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *